ústecké multi-žánrové hudební těleso
TOPlist
Ústecké hudební těleso ARASHIT založili v dubnu roku 2003  Míra (kytara a zpěv), Zdeněk „Muf“ (basa a zpěv) a Ála (bicí). Všichni tři se rozešli se svými spoluhráči z předchozích projektů a založení nového bandu tak bylo na snadě. Styl kapely je jen těžko definovatelný – patrné jsou vlivy punku, alternativy, jazzu, popu i hard & heavy.

Po roce existence se triu daří v prostředí zkušebny zrealizovat první tří písničkové demo pod titulem Binládinova kouzelná flaška. Během následujícího roku kapela úspěšně obráží akce nejen v Ústí, ale i širším okolí. V září 2005 Arashit vydává záznam živého vystoupení z pražského klubu Prosek s názvem Live (s)hits from Prosek, for Willy´s freedom. Nahrávka není žádné extra kvality, ať již po stránce zvukové či instrumentální – je to zkrátka živák se vším všudy.

Od počátku existence se skupina potýká z problémem neobsazeného postu zpěváka – dočasně řešeno zpěvem obou kytaristů. Jelikož se zdá být tento problém v ústeckém hudebním prostředí beznadějný, přibírá kapela do svých řad v březnu 2006 druhého kytaristu – Alana, který postupně přebírá složitější kytarové party a Míra se tak může lépe věnovat zpěvu. Tento stav se zdá být definitivní i pro další působení kapely.

V srpnu 2007 kapela nahrává další desku, která se jmenuje Když teda tjamtádá, tak teda tjamtádá!. Jedná se o první oficiální nahrávku kapely vytvořenou v poloprofesionálním studiu. K její konečné realizaci došlo v červenci 2008.

Následující rok kapela (marně a ne příliš intenzivně) hledala do svých řad dechaře. Na místo toho byl v lednu 2010 přijat Láďa (U.X.B, Black Sabaaka) na kytarovou výpomoc. Míra se tak definitivně pasoval do role frontamana – zpěváka. Zejména u nových věcí již bylo neúnosné, aby složitě preludoval na kytaru a do toho se ještě snažil frázovat. Kytaru ovšem nehodí do žita okamžitě a tak z toho třeba vznikne ještě něco hodně zajímavého.

21.03.2008 07:08:29
slamova.alena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one