ústecké multi-žánrové hudební těleso
TOPlist
Ústecké hudební těleso ARASHIT bylo založeno v dubnu roku 2003. U jeho zrodu stáli Muf, Ája a Míra, kteří se rozešli se svými spoluhráči z předchozích projektů. Již v počátku si kapela kladla za cíl nebrat vlastní produkci tak úplně vážně a dělat si legraci i z poněkud závažnějších témat. Vzhledem k četnému nepochopení a obecně poněkud vážné atmosféře panující v soudobé hudbě se nakonec přešlo k filosofii, které se soubor drží dodnes – hlavně nikomu nic nesdělovat a hrát co nás napadne bez ohledu na hudební styly a trendy.
 
Dosavadní působení kapely by se dalo rozložit do několika etap vývoje:
Pravěk (označován též jako experimentální trio) – 2003 až 2005
Toto období zahrnuje poněkud punkové začátky kapely, jejímž největším handicapem byla absence zpěváka. Kompenzace ze strany obou kytaristů poněkud degradovala instrumentální provedení. Z tohoto důvodu proběhl i jeden konkurz na frontmana s naprosto katastrofálním výsledkem. Po roce nicméně bylo v prostorách zkušebny nahráno 3 písničkové promo Binládinova kouzelná flaška, o další rok později pořízena živá nahrávka Live (s)hits from Prosek for Willy´s freedom.
 
Středověk – 2006 až 2009
V březnu roku 2006 byla sestava rozšířena o sólového kytaristu Alana Bartáka, který dosavadní úsilí obohatil o sóla a vyhrávky a zároveň přispěl vlastním autorstvím. Kompozice se tak posouvají spíše do hard rockové polohy. V tomto složení došlo v létě roku 2007 k pořízení první kvalitnější nahrávky v poloprofesionálním studiu s názvem Když teda tjamtádá, tak teda tjamtádá!, k její konečné realizaci došlo v červenci 2008.
 
Novověk – 2010 >
Následující rok kapela (marně a ne příliš intenzivně) hledala do svých řad dechaře. Na místo toho byl v lednu 2010 přijat Láďa Mžourek (U.X.B, Black Sabaaka, ex Jazztaurace a další) na kytarovou výpomoc. Míra se tak definitivně pasoval do role frontmana – zpěváka. Zejména u nových věcí již bylo neúnosné, aby složitě preludoval na kytaru a do toho se ještě snažil frázovat. Kytary se však drží nadále. V tomto složení kapela v srpnu roku 2010 začíná nahrávat další studiové album s názvem Jemně solené. Deska bude průřezem rozličnými hudebními styly od reggae, punku přes hard & heavy a HC až po jakousi odnož jazzu. A v této tvůrčí poloze hodlá kapela setrvat i nadále.
02.02.2011 11:37:23
slamova.alena
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one