ústecké multi-žánrové hudební těleso
TOPlist
Touto písničkou jsme navázali spolupráci s mým dávným spolupracovníkem a zároveň kamarádem Tomášem Chourou, který je autorem slov. Jsem ráda, že zrovna k této první naší reggae skladbě, po které jsme tolik toužili, náleží text právě od Toma. Tomáš se nezdá, ale jeho texty proslavili významní Čeští umělci – Michal Penk (Vánoční, Odměna), Milan Daim + SUN69 (Dál se mnou spíš), Věra Martinová (Že tu stával dům, Lán, Muzikant), Poutníci (Velký vůz) a Ewa Farna (Boží mlejny melou, Břehy ve tmách)
Přiznám se, že podstatu textu mi osvětlil až Míra čistou náhodou na jedné zkoušce. Holt dlouhý vedení, no. Slova jsou od Domka a zlodějem snů není myšleno nic jiného než TV bedna. Ať žijou naše nezávislá média...
Dovolená na Malorce, resp. cesta na ní, byla tentokráte inspirací pro Domka k sepsání dalšího textu. Protože slok bylo málo, poslední jsem si dovolila dopsat já osobně (sice nemám básnické střevo, ale nikdo jiný by to asi neudělal), což nebyl zas až takový problém, jelikož létání se opravdu hodně bojím.
Jinak tato skladba je dedikace kapele Lynyrd Skynyrd a kdo by snad nevěděl proč, tak tomu zase doporučuji shlédnout film Con air (1997) s Nikolasem Cagem v hlavní roly, kde zaznívá jejich asi nejznámější píseň "Sweat home Alabama" a nebo si to prostě najít na internetu.
Opět textík od Milana. Že tomu Mílovi pořád někdo leze do kvartýru? (viz Kate Moss)

Pravda, Pikatchu není zrovna aktuální favorit dětských srdcí, ale idoly se mění rychleji, nežli mi stačíme vymýšlet nové skladby, takže to nemá smysl řešit...

 

Další "love song" od Milana. On je to taková citlivá duše...

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one